Description
WATCH SPECS
Zebrawood Golden Hour Aesthetic Watch
Capture the golden hour with the BOBOBIRD Zebrawood Golden Hour Watch. The striking zebrawood grain, combined with a radiant gold dial, creates a captivating and unique aesthetic. This watch is a statement piece for those who dare to stand out

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | GT164-4 |
| Gender: | Male |
| Wood Type: | All-Natural Walnut Wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | Japanese Miyota Quartz Movement |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 22mm Nylon strap |
| Case Size: | 44mm |
| Case Thickness: | 12mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |






















