Description
WATCH SPECS

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | P14-1 |
| Gender: | Unisex |
| Wood Type: | All-Natural Colored wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | High-grade Quartz Mechanism by Japanese Miyota |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 20mm tapered Colored wood strap |
| Case Size: | 45mm |
| Case Thickness: | 8.4mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |
WOODS
Multiple kinds of woods combination
Stylish dial design, Go beyong being noticed
Delete link method
SERIES OPTIONS
-

Week and Date Multi-Functional Display Handmade Zebra Wooden Watch P14-4
$ 99.90Original price was: $ 99.90.$ 69.99Current price is: $ 69.99. Add to cart -

Colorful Wooden Leisure Quartz Wristwatches with Cute Deer Pattern Unique Couple Watches P14-3
$ 99.90Original price was: $ 99.90.$ 69.99Current price is: $ 69.99. Add to cart -

Personalized Gifts For Him BOBO BIRD Wooden Watches Colored wood – Rainbow P14-2
$ 99.90Original price was: $ 99.90.$ 39.95Current price is: $ 39.95. Add to cart -

Personalized Gifts For Him BOBO BIRD Wooden Watches Colored wood – Rainbow P14-1
$ 139.99Original price was: $ 139.99.$ 49.95Current price is: $ 49.95. Add to cart





















