Description
WATCH SPECS
WOOD
Zebra wood
Multiple kinds of woods combination
Stylish dial design, Go beyong being noticed

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | P14-2 |
| Gender: | Unisex |
| Wood Type: | All-Natural Red sandalwood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | High-grade Quartz Mechanism by Japanese Miyota |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 20mm tapered Red sandalwood strap |
| Case Size: | 44mm |
| Case Thickness: | 8.4mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |


















