Description
WATCH SPECS
Smail face design chronograph watch
Perfect combination with wood and metal,
not only has the beauty of jewelry but also exhibits the elegance of wood.
not only has the beauty of jewelry but also exhibits the elegance of wood.

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | KINGNOW |
| Model: | Q14-3 |
| Gender: | Male |
| Wood Type: | All-Natural Walnut Wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | Japanese Miyota Quartz Movement |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 22mm Nylon strap |
| Case Size: | 45mm |
| Case Thickness: | 12mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |










