Description
WATCH SPECS

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | P06-1 |
| Gender: | Unisex |
| Wood Type: | All-Natural Ebony wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | High-grade Quartz Mechanism by Japanese Miyota |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 20mm tapered Ebony wood strap |
| Case Size: | 45mm |
| Case Thickness: | 8.4mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |
WOODS
Summer Flowers – Ebony
“Love is the flower you’ve got to let grow.” – John Lennon





