Description
WATCH SPECS
Oak Azure Dial Watch
Find serenity in time with the BOBOBIRD White Oak Azure Dial Watch. The light, airy tones of the white oak wood are beautifully complemented by the calming azure blue dial. This watch brings a touch of natural tranquility to your everyday style

| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | GT164-2 |
| Gender: | Male |
| Wood Type: | All-Natural Walnut Wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | Japanese Miyota Quartz Movement |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 22mm Nylon strap |
| Case Size: | 44mm |
| Case Thickness: | 12mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |


















