Description
WATCH SPECS
| Produst Information | |
|---|---|
| Brand: | BOBO BIRD |
| Model: | N14 |
| Gender: | Unisex |
| Wood Type: | All-Natural Ebony wood |
| Glass: | Mineral Crystal Glass |
| Movement: | High-grade Quartz Mechanism by Japanese Miyota |
| Clasp Type: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap: | 20mm tapered Ebony wood strap |
| Case Size: | 45mm |
| Case Thickness: | 8.4mm |
| Water resistance: | 3 ATM Splash Water Protected |
WOODS
Supernova
I met you in California
You told me you loved him in Georgia
Your heart’s in the ground, frozen over
My heart’s in the sky, supernova
Supernova – Ansel Elgort






